Poszukiwania butelki idealnej na wodę dla dziecka do szkoły czy na wycieczkę chyba dobiegły końca.

Na rynku jakiś czas temu pojawiła się nowa butelka z tritanu od marki B.Box. Tritan™ to nowoczesne tworzywo sztuczne o właściwościach zbliżonych do szkła, które jest całkowicie wolne od BPA oraz co ważne -nie zmienia smaku napojów! Butelka nie zawiera też szkodliwych dla zdrowia naszych dzieci ftalanów oraz PWC – czyli polichlorku winylu.

Czy wiecie dlaczego to takie ważne, aby nie podawać Waszym dzieciom plastikowych butelek niewiadomego pochodzenia oraz składu?

Zagrożenie wynikające z obecności ftalanów w plastikowych przedmiotach jest dla naszego zdrowia ogromne. Jak podaje źródło: ftalany to inaczej estry kwasu ftalowego, używane przy produkcji plastiku, w szczególności przy produkcji miękkiego polichlorku winylu (PCW), jako zmiękczacz nadający wyrobom z tworzyw sztucznych odpowiednią elastyczność. Dopuszczalne stężenie ftalanów w zabawkach to 0,1 proc. w stosunku do masy materiału z dodatkiem plastyfikatorów. Zatem występowanie ich w stężeniach wyższych niż dopuszczalne jest bardzo niebezpieczne dla naszych dzieci. A z tymi przekroczeniami wiemy już, że jest niestety różnie, o czym będę Wam pisać niebawem przy okazji artykułu o przewadze zabawek drewnianych dla dzieci nad zabawkami ze szkodliwego plastiku.

Toksyczność tych substancji może być różna na organizm dziecka. Mówi się o tym, że długofalowo mogą powodować zaburzenia płodności i przyczyniać się do przedwczesnych porodów, jak również do wystąpienia wad wrodzonych i niższej wagi urodzeniowej. Dość często jednak stwierdzono podatność do rozwoju innych chorób, takich jak wszechobecna teraz alergia, czy kolejno uszkodzenia wątroby i nerek oraz nowotworów.

Nowa przezroczysta tritanowa butelka dla dzieci ze słomką od B.Box, poza tym, że jest bezpieczna pod względem składu chemicznego, to wyróżnia się na tle innych nowym kształtem i dizajnem, jakiego jeszcze nie było na rynku. Butelka dla dzieci na kształt trójkąta, co ułatwia jej trzymanie w rączkach. Celowo nie ma uchwytów po bokach, ponieważ została zaprojektowana dla dzieci od 9 miesiąca życia, które mają już pewny chwyt. Dzieciakom od razu przypada do gustu również wygodny uchwyt “ucho” za który można przyczepić bidon do plecaka lub nieść w ręce podczas spaceru. Jest przezroczysta – co pozwala kontrolować ilość wypitego napoju, bez potrzeby ciągłego zaglądania ciekawskiego oka do środka bidonu.

Kolejny plus to wygodne i szczelne zamknięcie, które dodatkowo zabezpiecza słomkę przed zabrudzeniem, a napój przed rozlaniem w plecaku czy torbie dziecka. System zamknięcia na klik jest banalnie prosty w obsłudze dla dziecka. Nie ma potrzeby siłowania się ze skomplikowanym otwieraniem.

No i na koniec coś dla Mam – wymienne słomki! Tak Drogie Mamy! W tej butelce możecie wymieniać słomki na nowe. Można je zakupić w zestawie po 2 sztuki. Możecie też myć butelkę w zmywarce. Wiem, ile to dla Was znaczy 🙂

Wybierajmy więc świadomie produkty, które są wolne od ftalanów, PWC oraz BPA – substancji, które szkodzą nam i naszym dzieciom! Te butelki ze słomką dla dzieci podbiją Wasze serca.

Butelka na picie ze słomką dla dzieci dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych:

Serdecznie zapraszamy na zakupy na szaramysz.com

Szukacie innych butelek na picie dla dzieci? Zobaczcie tutaj

 

 

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping