Zabawki drewniane Grimm’s to unikat wśród zabawek dla dzieci. Kochamy je miłością bezgraniczną! Za zapach, za kolor, za kształt, za fakturę, którą można wyczuć pod palcami. Są to jedne z tych zabawek, dzięki którym dziecko ma prawdziwy kontakt z naturą poprzez dotyk i zapach. Jedne z tych, które nie wpłynął negatywnie na zdrowie Twojego dziecka oraz nie przyczynią się do degradacji środowiska. Znacie zabawki Grimm’s?

Grimm’s to rodzinna firmą zabawkarska, działająca u podnóża Jury Szwabskiej w Niemczech. Dokładnie w miejscowości Hochdorf powstają wszystkie projekty oraz produkcja marki. Tak tak, wszystkie zabawki Grimm’s oznaczone są etykietą “Wyprodukowane w Niemczech” lub “Wyprodukowane w Bośni” – mamy więc do czynienia z produktem wyjątkowym i unikatowym w dzisiejszych czasach! Dacie wiarę?

Grimm’s obróbkę drewna zleca mniejszym rodzinnym firmom oraz firmie w Bośni. Wszystko starają się robić lokalnie z poszanowaniem praw pracowniczych i środowiska. Ale dlaczego w Bośni? Otóż wynika to z powojennej przyjaźni dwojga ludzi, którzy dziś są już niemal jak rodzina. Dodatkowo niebagatelne znaczenie ma, iż Bośnia porośnięta jest bujnie przez lipy, które są jednym z podstawowych drzew wykorzystywanych do produkcji zabawek Grimm’s, poza olchą, bukiem i klonem.

Często zastanawiacie się pewni dlaczego tęcza Grimm’s da się złożyć tylko w jedną stronę? Otóż, ponieważ wszystkie tęcze Grimm’s są ręcznie wycinane z jednego kawałka drewna, co wymaga ogromnego doświadczenia. Dzięki temu osiągamy naturalną asymetrię, o wiele przyjemniejszą dla dziecięcej ręki , niż precyzyjne, regularne elementy pomalowane farbą. Dlatego też poszczególne łuki tęczy Grimm’s należy czasami obrócić, by dokładnie ją dopasować do siebie! Czary mary! A dodatkowo wzmaga to chęć kombinowania i osiągnięcie celu u dziecka.

Czego producent używa do barwienia zabawek?

Nadzwyczajną cechą zabawek drewnianych Grimm’s, jest ich chropowata powierzchnia, która powstała dzięki zastosowaniu barwników, które przenikają drewna, zamiast je pokrywać. Każdy jeden element jest ręcznie zanurzany w barwniku i celowo rezygnujemy z wygładzania, by zachować charakter prawdziwego drewna. Nasz sposób produkcji zapewnia, że zabawki łatwiej się składają i dają więcej możliwości zabawi, a dzieci, które nimi się bawią, mogą doświadczyć dotyku prawdziwej struktury drewna, co ma niebagatelny wpływ na ich doznania i rozwój.

Może zauważyliście, że nowe zabawki drewniane Grimm’s czasami wydzielają specyficzny zapach… Dlaczego? Notabene – my go uwielbiamy!
Dzieje się tak dlatego, iż zabawki Grimm’s są nasączane mieszanką różnych naturalnych olejów. Najsilniej czuć całkowicie nieszkodliwy naturalny olej lniany, którego zapach z czasem osłabnie. Niektóre z zapachów pozostają wyczuwalne nawet mimo odpowiedniego wietrzenia przed pakowaniem. Szczególnie mocny zapach może być odczuwalny podczas otwierania produktów. Jeśli jednak chcielibyście delikatnie pozbyć się tego zapachu, możecie ostrożnie wyczyścić zabawkę wilgotną szmatką i przetrzeć na sucho. My jednak uważamy, że jest to zapach kojarzący się z prawdziwą zabawką i jest nieodłącznym elementem zabawek drewnianych Grimm’s!

Pamiętajcie, że zabawki Grimm’s to ręczna praca człowieka. Odmienność każdego z klocków jest dowodem ich wysokiej jakości, a nie defektem. Odkrywajcie ślady, czyniące Twoją zabawkę Grimm’s zwyczajnie unikatową! Jej kolory mają prawo blaknąć i zmieniać się pod wpływem światła, temperatury i czasu. To wszystko jest niewątpliwą zaletą zabawek drewnianych Grimm’s, które mają przewagę nad zabawkami z plastiku, że są prawdziwe i produkowane w zgodzie z naturą! A to takie ważne!

W ofercie marki Grimm’s znajdziecie wspaniałe drewniane zabawki wspierające rozwój Waszych dzieci tj. drewniane klocki, tęcze, drewniane figurki, guziki do nawlekania, kreatywne zestawy do układania, puzzle, klocki do nauki liczenia, grzechotki, gryzaki, wieże i wiele wiele innych wspaniałych zabawek! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wybieraj świadomie zabawki dla Twojego dziecka! Stwórz mu kolekcję zabawek na lata!

Wszystkie zabawki Grimm’s znajdziesz tutaj

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping